• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg

Miejscowości

Wiadomości

czwartek, 29 grudzień 2016 14:20

Najpopularniejsze loterie liczbowe w 2016 roku – ciekawostki

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rok 2016 dobiegł końca. Przed nami nowe 12 miesięcy, które możemy dowolnie zagospodarować i przeżyć. Podobno jednym z kultowych życzeń noworocznych w Polsce jest wygrana w Totolotka. Któż z nas nie marzy o dodatkowej gotówce na koncie?

image for wsolinapl

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia padły dwie wysokie wygrane w Lotto. Gdańszczanin trafił okrągły milion złotych, a mieszkaniec Kościerzyny ponad 14 milionów złotych. Wygląda na to, że obaj lotto szczęśliwcy z Pomorza mieli okazję zaplanować sobie najlepsze Święta i Sylwestra w życiu. Na prezenty im z pewnością nie zabrakło! Komu jeszcze dopisywało szczęście w całym 2016 roku? Ile osób trafiło „szóstkę” i które gry liczbowe okazały się najpopularniejsze wśród Polaków?

Ile „szóstek” padło w 2016 roku?

Wspomniane grudniowe nagrody były kolejno 64 i 65 wygraną w Lotto bądź Lotto Plus, jakie udało nam się trafić w 2016 roku. Dokładnie 65 nowych osób może więc dziś o sobie powiedzieć „jestem lotto milionerem”. Jak wynika ze statystyk – to właśnie te dwie loterie liczbowe cieszą się w Polsce od lat największą popularnością. Słynny „Totolotek” będzie pod koniec stycznia świętował swoje 60 urodziny, bowiem w 1957 roku miało miejsce pierwsze w historii losowanie tej gry. Od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Nadal typujemy 6 liczb z 49, a zatem zasady pozostały niezmienne. Sukcesywnie zwiększała się jedynie liczba losowań w tygodniu, co świadczyć może jedynie o zapotrzebowaniu na dodatkowe gry i o rosnącej popularności Totka. Dwadzieścia lat temu wprowadzono zasady kumulacji, natomiast od tamtego momentu (od stycznia 1996) ponad 1100 szczęśliwców trafiło w Polsce minimum milion złotych.

W tym roku najwięcej szóstek padło w stolicy (w sumie 7), natomiast najwyższa nagroda została przyznana mieszkańcowi Żabna, który znajduje się obecnie na 4 miejscu rankingu najwyższych nagród w Polsce. Z pewnością tegoroczny zastrzyk gotówki w wysokości 30 588 372 zł sprawił, że Święta w tej rodzinie były „na bogato”.

Jeśli nie Lotto, to co?

Poza Lotto, coraz chętniej gramy też w Multilotka. Choć nagrody nie są może tak spektakularne jak w przypadku Lotto, to jednak wypadają dosyć często – ku uciesze graczy. W przeddzień Mikołajek pewien szczęśliwiec z Poznania trafił aż 220 tysięcy zł w Multi Multi Plus, natomiast dwa miesiące wcześniej padła najwyższa tegoroczna wygrana w Multi Lotto, równa 1 185 042 zł. Szczęśliwy los był w rękach kogoś z Kutna.

Na trzecim miejscu w rankingu popularności znalazło się Mini Lotto. Niewątpliwie największym plusem akurat tej loterii jest prawdopodobieństwo trafienia głównej nagrody (o wiele wyższe niż w przypadku dwóch wcześniejszych gier). Dla przykładu – dwa dni przed Wigilią, 22 grudnia 2016, aż 5 osób poprawnie wytypowało wszystkie wylosowane liczby. W związku z tym główna wygrana została podzielona i każdy z nich otrzymał po 55 tysięcy zł.

W tym roku losowania Mini Lotka odbywały się już codziennie (począwszy od 6 grudnia 2015, kiedy to zwiększono liczbę losowań). Fani Mini Lotto mogą śmiało podsumować ten rok jako bardzo udany, ponieważ padło znacznie ponad 300 głównych nagród w ciągu całego 2016 roku.

A jaki będzie Nowy 2017 Rok? Trzymamy kciuki za wszystkich wielbicieli Lotto, Multilotka i Mini Lotto. Oby okazał się szczęśliwy!

Ostatnio zmieniany czwartek, 29 grudzień 2016 14:59
Pogoda Cisna z serwisu

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Facebook

Nasz kanał YouTube

Artykuły

Atrakcje w Bieszczadach

Ciekawe miejsca w Bieszczadach

Cerkwie, koscioły i cmentarze w Bieszczadach

Szlaki turystyczne w Bieszczadach

Szlaki rowerowe w Bieszczadach

Trasy samochodowe w Bieszczadach

Zabytki w Bieszczadach

Fauna bieszczadów

Flora bieszczadów

Ciekawostki

Ciekawi ludzie w Bieszczadach

 

Kontakt

Bieszczadzki Portal Turystyczny wbieszczadach.net Redaktor Naczelny Piotr Kutiak 663 740 066
 Potrzebujesz reklamy? ZADZWOŃ502 920 384